Blog


Kredyt samochodowy - co warto wiedzieć.

Jeszcze do niedawna, ze względu na formalności, zaciągnięcie kredytu na samochód mogło wydawać się problematyczne. Do czasu - teraz Inbank całkowicie zmienia zasady ubiegania się o tego typu kredytowanie na zakup samochodu . Cały proces jest wygodny, bezpieczny i nowoczesny – zupełnie jak Twój wymarzony samochód.

Kredyt na samochód – jak zwykle to wygląda?

Zazwyczaj, chcąc kupić samochód na kredyt, mamy dwie opcje do wyboru: zaciągnąć kredyt oferowany przez dealerów samochodowych lub skorzystać z oferty banków na „własną rękę”. Sprzedawcy mają podpisane umowy z bankami na różne oferty kredytowe, które nierzadko udzielane są z innymi usługami, takimi jak ubezpieczenie na życie, z których nie możemy zrezygnować, ponieważ wchodzą w skład nierozerwalnych pakietów. W efekcie, jesteśmy obciążeni dodatkowymi kosztami. Gdybyśmy zdecydowali się na opcję zaciągnięcia kredytu w banku, a nie za pośrednictwem salonu samochodowego, musielibyśmy spełnić szereg wymogów. Wymagana jest pełna dokumentacja samochodu, aby można było go wycenić i udzielić kredytu z wpisanym do umowy zabezpieczeniem jego spłaty ustanowionym na kredytowanym pojeździe. Po uzyskaniu środków, samochód stanowiłby dla banku zabezpieczenie kredytu. Dlatego dochodzi jeszcze szereg formalności, takich jak wpisanie banku do dowodu rejestracyjnego czy przekazanie karty pojazdu, stanowiącej gwarancję, że samochód nie zostanie sprzedane bez wiedzy kredytodawcy. Bank, jako współwłaściciel samochodu, w celu zabezpieczenia nierzadko wymaga od swojego klienta wykupu pełnego pakietu AC, co zazwyczaj stanowi niemały wydatek. Ten zakupi to jednak jeszcze nie wszystko. Konieczne jest ustawienie cesji praw z polisy, a więc jeśli dojdzie do wypadku, to pieniądze z ubezpieczenia trafiają nie do właściciela pojazdu, tylko do banku, na poczet spłaty kredytu. Należy też wziąć pod uwagę, że bank może wymagać przeprowadzania przeglądów technicznych tylko w autoryzowanym serwisie, co łączy się z kolejnymi, większymi kosztami wynikającymi z kupna samochodu na kredyt w banku.

Całkowita zmiana reguł gry w kredycie na samochód.

Z uwagi na wygodę naszych klientów, postanowiliśmy zmienić podejście do finansowania zakupu pojazdów. Przede wszystkim naszym kredytem samochodowym możesz sfinansować także zakup jednośladów lub quadów. Poza tym Ty sam decydujesz o tym, jaką kwotę chcesz uzyskać w ramach kredytu. W chwili wnioskowania, nie musisz nawet wiedzieć, jaki model chcesz kupić, ponieważ w przeciwieństwie do innych banków, nie wymagamy dostarczenia dokumentacji pojazdu. Liczy się sam fakt, że planujesz zakup. Samodzielnie zatem decydujesz, ile pieniędzy będzie Ci potrzebne i swobodnie możesz uwzględnić w tym nadwyżkę, którą przeznaczysz na inny cel, np. na obowiązkowe ubezpieczenia lub na niezbędne dla Ciebie i samochodu dodatki, takie jak nowe felgi, ulepszony system audio, sezonowe opony czy inne, zwiększające komfort jazdy oraz wygląd Twojego nowego pojazdu. Otrzymując finansowanie jeszcze przed zakupem auta, masz całkowitą swobodę jego poszukiwań. Możesz skupić się na wyborze wymarzonego samochodu, którego cena będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Zazwyczaj szukamy go w sieci, więc teraz także całkowicie online dzięki Inbank możesz załatwić kredyt. Po dokonaniu wyboru i podpisaniu umowy kupna-sprzedaży wystarczy tylko przesłać ten dokument do Inbank, jako potwierdzenie zakupu. Dzięki temu warunki kredytu zostaną utrzymane.
Brak zabezpieczeń kredytu z naszej strony, to mniejsze koszty ponoszone przez Ciebie oraz mniej formalności. Kupno samochodu lub innego pojazdu odbywa się o wiele szybciej, dzięki czemu prędzej usiądziesz za kierownicą wymarzonego pojazdu. Co istotne Ty będziesz jego wyłącznym właścicielem, ponieważ przy naszym kredycie nie wymagamy wpisania nas do dowodu rejestracyjnego i innych zabezpieczeń. Jak widać kredyt samochodowy w Inbank to same plusy. Zatem jeśli planujesz zakup, konieczne sprawdź naszą ofertę i zdobądź finansowanie szybko i wygodnie.