Blog


Ubezpieczenie komunikacyjne na raty? Teraz to możliwe dzięki Inbank i Rankomat

Ubezpieczenie OC czy pakiet OC/AC to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, który znacząco może nadwyrężyć domowy budżet. Nie można z niego zrezygnować, gdyż obowiązek zakupu ważnej przez 12 miesięcy polisy nakłada na kierowców prawo. Z kolei AC, choć dobrowolne, w znaczny sposób rozszerza zakres ochrony, a doświadczenie uczy, że warto zainwestować dodatkowe środki, aby w razie kradzieży albo uszkodzenia pojazdu móc uzyskać odszkodowanie.

Jednym słowem kierowca staje przed koniecznością zaoszczędzenia środków na opłacenie polisy lub pogodzenia się ze znaczącym nadszarpnięciem miesięcznego budżetu. Dobrym rozwiązaniem jest rozłożenie zakupu na wygodne raty, które można wkalkulować w domowe wydatki, dzięki czemu nie musimy traktować ceny jako najważniejszego kryterium wyboru. Taką możliwość dają nieliczne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, a ratalna opłata ubezpieczenia zazwyczaj wiąże się z niekorzystnymi warunkami, takimi jak wzrost kosztu lub utrata zniżek. Zatem ogólna kalkulacja korzyści i strat podpowiada, aby opłacić polisę jednorazowo lub poszukać zewnętrznego finansowania i wziąć szybki kredyt. Najwygodniej, jeśli wszystkie formalności można by było załatwić równocześnie z wyborem polisy.

Taką możliwość mają klienci porównywarki Rankomat.pl, dzięki wdrożeniu innowacyjnej usługi finansowania zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych w formie ratalnej w Inbank. Raty w Rankomat to rozwiązanie szyte na miarę, pozwalające na szybkie rozłożenie na raty płatności za polisę. Opcja ta jest niezależna od oferty TU, zatem wybierając dowolne ubezpieczenie z oferty dostępnej w Rankomat, można skorzystać z kredytowania. Jak to działa? Szybko i wygodnie! Wystarczy podczas rozmowy z doradcą Rankomat.pl wybrać polisę i zgłosić chęć rozłożenia jej ceny na raty. Wszystko odbędzie się podczas jednej rozmowy telefonicznej - bez konieczności wizyty w banku, przedstawienia zaświadczenia o dochodach, czy oczekiwania na kuriera, który dostarczy umowę. Wniosek o kredyt składa się wraz z wnioskiem ubezpieczeniowym, a umowę podpisuje za pośrednictwem SMS. Całość nie zajmuje wiele czasu – decyzja kredytowa przychodzi nawet w kilka sekund, a cały proces kredytowy można zamknąć w kilka minut.

Warto zaznaczyć, iż z perspektywy TU polisa zostanie opłacona jednorazowo, zatem klient nie straci żadnych zniżek i benefitów. W porównaniu z oferowanym na rynku przez niektóre Towarzystwa rozłożeniem płatności na 2 lub 4 raty, jest to oferta bardziej atrakcyjna cenowo, z niską prowizją płatną miesięcznie. Poza tym produkt jest elastyczny i bez dodatkowych opłat można spłacić go wcześniej niż założony harmonogram spłat.