Aktualności


Inbank rozpoczął zbieranie depozytów w Niemczech i Austrii

Dzięki współpracy z niemiecką platformą Raisin Inbank rozpoczął zbieranie depozytów z niemieckiego i austriackiego rynku.

Inbank jest pierwszym bankiem z krajów bałtyckich, który nawiązał współpracę z platformą do zakładania depozytów online. Za pośrednictwem Raisin klienci z 30 krajów zdeponowali już ponad 1,8 miliarda euro.

Celem pozyskiwania depozytów z tak dojrzałych rynków jak rynek niemiecki czy austriacki jest wsparcie ekspansji międzynarodowej Inbank poprzez uzyskanie bardziej elastycznego finansowania dla dynamicznie rosnącej akcji kredytowej.

Head of Business Development w Inbank Erkki Saarniit powiedział, że współpraca z Raisin było znaczącym krokiem dla banku, ponieważ od teraz Inbank konkuruje ze swoją ofertą depozytową na rynkach międzynarodowych. “Depozyty w Niemczech i Austrii oferowane są pod marka handlową Raisin – WeltSparen”, dodał Saarniit. “Nasze konkurencyjne oprocentowanie osiągnie 1,5% na rynku, gdzie średnia wysokość oprocentowania nie przekracza 0,4%,” powiedział Saarniit.

Saarniit uważa, że oprócz dobrego oprocentowania, do deponowanie środków w Inbank będą zachęcały Niemców i Austriaków także względy bezpieczeństwa. “Estonia ma wysoki rating niezależnych, międzynarodowych agencji ratingowych, bankowość w Estonii jest niezawodna i stabilna, a system gwarantowania depozytów - spójny z europejskimi standardami - daje klientom gwarancję depozytu do wysokości 100.000 euro w każdym banku” powiedział Saarniit. “W rezultacie ryzyko deponowania środków w Estonii jest niewielkie, a korzyść w postaci wysokiego oprocentowania bezsporna”, dodał Saarniit.

Saarniit mówi, że Raisin jest platformą nowej ery, w której każdy klient może wybrać najbardziej konkurencyjną ofertę złożoną przez 26 banków członkowskich, wyłącznie na podstawie argumentów racjonalnych takich jak wysokość oprocentowania bez ograniczeń w postaci granic państwowych.

CEO Raisin Tamaz Georgadze powiedział, że firma jest podekscytowany pracą z pierwszym bankiem partnerskim z krajów bałtyckich. “Inbank jest innowatorem w zakresie nowych technologii bankowych i znajduje się na bardzo silnej trajektorii wzrostu, jesteśmy zadowoleni, że będziemy ich zaufanym partnerem w pozyskiwaniu depozytów na rynkach całej Europy”, dodał Georgadze.

Raisin to platforma aukcji lokat online, która powstała w Niemczech w 2013 roku i która pośredniczy w dostarczaniu oferty depozytowej 26 banków do ponad 50 tysięcy zarejestrowanych klientów.