Aktualności


Inbank wśród najbardziej cyfrowych banków

e-Commerce Polska awards to uznany przez branżę konkurs, w którym w szranki stają najbardziej cyfrowe podmioty, ale także rozwiązania funkcjonujące w ramach e-medycyny, e-administracji i innych e-usług. Ideą konkursu jest nagradzanie tych podmiotów, które najlepiej i najszybciej dostosowują się do zmian, jakie zachodzą na współczesnym rynku. Kategoria skierowana do sektora bankowego i ubezpieczeniowego zadebiutowała w zeszłym roku.

Tytuł najbardziej cyfrowego banku miały szansę otrzymać instytucje wyróżniające się zastosowaniem innowacyjnych technologii, ułatwiających klientowi korzystanie z usług, a także posiadające wygodną, czytelną i użyteczną stronę internetową, dostosowaną do urządzeń mobilnych lub udostępniające aplikacje mobilne. Oceniające zgłoszenia jury konkursowe odnosiło się właśnie do tych kryteriów, uznając, że najlepiej wypełniają je ING Bank Śląski, PKO Bank Polski oraz Inbank.

Znalezienie się w gronie nominowanych trzech instytucji i uznanie Inbank za jeden z najbardziej cyfrowych banków w Polsce to dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie, iż przyjęta przez nasz bank strategia spełnia oczekiwania rynku – komentuje Maciej Pieczkowski, Dyrektor Generaly Inbank Polska. Inbank jest bankiem w pełni cyfrowym. Model biznesowy stworzony w Estonii i wdrażany na inne rynki, w tym także polski, opiera się na oferowaniu produktów bankowych całkowicie online, czym zmieniamy podejście do finansowania bieżących potrzeb konsumenckich. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy szukają rozwiązań korzystnych, ale też w znacznym stopniu kierują się ich dostępnością, wygodą, bezpieczeństwem i szybkością. Rozumiejąc, że Internet jest dla nich naturalnym środowiskiem w wielu dziedzinach życia, postawiliśmy właśnie na ten kanał– dodaje.