Aktualności


Obligacje Inbank notowane na giełdzie w Talinie

Obligacje wyemitowane przez Inbank są notowane od 3 października 2016 roku na giełdzie Nasdaq Talin w zestawieniu Nasdaq Baltic Bond.

Łączna wartość emisji wyniosła 6,5 miliona euro. Obligacje dają stały kupon 7% rocznie, płatny kwartalnie. Obligacje mają termin wykupu przypadający na 28 września 2026 roku.

“Inbank to doskonały przykład ambitnej estońskiej spółki, która zdecydowała się na współfinansowanie swojej działalności poprzez środki zebrane na rynku kapitałowym” powiedział Kaarel Ots, przewodniczący zarządu giełdy Nazdaq Talin. “Dołączenie przez Inbank do grona spółek publicznych notowanych na Nasdaq Baltic Bond List sprawia, że jako spółka jesteśmy jeszcze bardziej transparentni i możemy skutecznie dotrzeć do szerszego grona inwestorów” powiedział Priit Põldoja, przewodniczący rady nadzorczej Inbank. “Rośniemy bardzo dynamicznie i przekształcamy się stopniowo z firmy działającej lokalnie w firmę międzynarodową. Potrzebujemy kapitału by wzmocnić naszą bazę kapitałową i móc sfinansować nasze ambitne plany wzrostu. W emisji obligacji Inbanku zgłoszony przez inwestorów popyt 2,2 krotnie przekroczył wartość emisji, co pokazuje, że apetyt inwestorów na dobrze rokujące projekty jest bardzo silny.” – dodał Põldoja.