Aktualności


Zielone światło od KNF na rozpoczęcie działalności przez Inbank

Na posiedzeniu 10 stycznia 2017 r. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła wniosek Inbank o prowadzenie działalności bankowej w Polsce poprzez oddział.

Maciej Pieczkowski, Dyrektor Generalny Oddziału Inbank w Polsce, powiedział, że główną przewagą konkurencyjną Inbank w Polsce będzie przyjazna technologa i spójne podejście do biznesu. “Filarami naszej działalności będą bezpieczne, zautomatyzowane procesy, wysokie standardy obsługi oraz sprzedaż produktów za pośrednictwem internetu oraz wybranych partnerów” powiedział Pieczkowski.

Według Pieczkowskiego, jest to dobry czas dla nowego podmiotu, aby rozpocząć działalność w Polsce. “Polska gospodarka ma się dobrze: prognozowany jest 3% wzrost gospodarczy, rośnie zaufanie konsumentów, rosną dochody gospodarstw domowych, finalnie zwiększa się dostępności kredytów w środowisku niskich stóp procentowych” podkreślił Pieczkowski.

CEO Inbanku Jan Andresoo dodał, że Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kredytów konsumpcyjnych w Europie. “Wielkość polskiego rynku consumer finance to ponad 35 mld euro, a oprócz rosnącego portfela kredytowego, dobra jest również jego jakości” powiedział Andresoo. “Możemy rozpocząć naszą działalność w Polsce zgodnie z planem” dodał Andresoo.

Inbank planuje rozpocząć działalność w Polsce w lutym 2017. Inbank w Polsce będzie działał poprzez Oddział, co umożliwi mu zaoferowanie pełnego portfela produktów klientom detalicznym: od lokat bankowych poprzez kredyty gotówkowe i ratalne. Oddziałem kieruje Maciej Pieczkowski, który zanim dołączył do Inbanku nadzorował obszar produktów detalicznych w Banku BPH (przed fuzją z Alior Bankiem był częścią GE Capital International).

Inbank, który działa pod licencją bankową od kwietniu 2015 roku, oferuje usługi za pośrednictwem swojego banku internetowego oraz dużej sieci partnerskiej. Firma powstała w 2010 roku jako FinTech dostarczający finansowanie dla zakupów ratalnych pod marką Cofi. Inbank i jej spółki zależne mają w Estonii ponad 160 tysięcy aktywnych umów z klientami.