Blog


Kredyt online – na co zwrócić uwagę?

Kredyt online to nieoceniona wygoda, gdy potrzebujemy gotówki, o która możemy zawnioskować bez wychodzenia z domu nie tracąc czasu na chodzenie do kilku placówek bankowych. Cały proces kredytowy od wnioskowania po finalizację umowy z wypłatą środków można przejść przez internet, czyli bez kolejek, masy dokumentów i długiego oczekiwania na decyzję kredytową właściwego dla tradycyjnej bankowości. Jednak pod wspólnym szyldem „kredytów online” mieści się wiele opcji, a oferty poszczególnych banków mogą znacznie różnić się od siebie. Doskonale widać to w rankingach porównujących banki, przygotowywanych przez wiodące portale, zajmujące się rynkiem finansowym, takie jak bankier.pl, ebroker.pl, czy totalmoney.pl.

Szukając kredytu warto do nich zajrzeć. Należy jednak dokładnie sprawdzić, jakie parametry porównań zostały przyjęte i czy weryfikowana sytuacja pasuje do naszej. Najczęściej w zestawieniach autorzy biorą pod uwagę: 1. maksymalną kwotę kredytu, 2. maksymalny okres kredytowania, 3. całkowitą kwotę do zapłaty, 4. miesięczną ratę, 5. oprocentowanie, 6. prowizję.

Szukając kredytu online, przede wszystkim należy mieć świadomość, że pod taką nazwą nie każdy bank oferuje procedurę całkowicie internetową. W niektórych przypadkach trzeba liczyć się z wizytą kuriera, który przywiezie umowę do podpisania, a czasem nawet z koniecznością osobistej wizyty w oddziałach banku, w celu jej podpisania. W Inbank cały proces, począwszy od złożenia wniosku, aż po przyznanie kredytu, przebiega w 100% online.

Trzeba też zwrócić uwagę, czy oferta kierowana jest także do klientów zewnętrznych. Często bowiem posiadanie relacji z bankiem jest czynnikiem wpływającym na charakter i jakość oferty, co utrudnia nowym odbiorcom skorzystanie z atrakcyjnych kredytów. Niektóre banki mają oferty online dostępne wyłącznie dla stałych klientów, czyli posiadających w nich konto. Bywa też, że dopiero po indywidualnym rozpatrzeniu wniosku podejmowana jest decyzja czy produkt może zostać uruchomiony w 100% online, czy jednak konieczna będzie wizyta w oddziale.

W Inbank dla każdego procedura odbywa się na tych samych warunkach, czyli całkowicie online.

Kredyty różnią się między sobą pod kątem maksymalnej kwoty, o jaką można wnioskować. W wielu przypadkach największe sumy dostępne są jedynie dla stałych klientów banku, natomiast zewnętrzni klienci, bez historii w danej instytucji, nie mogą liczyć na korzystną ofertę. W Inbank kredyt udzielany online może mieć wysokość do 50 000zł. Z takiej kwoty może skorzystać każdy niezależnie od tego czy miał wcześniejszą relację z bankiem czy nie. Dodatkowo, Inbank nie wymaga od klientów wnioskujących o kredyt gotówkowy nabycia dodatkowych produktów np. konta osobistego lub ubezpieczenia, które podwyższają znacznie koszty uzyskania kredytu. Odpowiadając na potrzeby konsumentów, Inbank przygotował najlepszą ofertę na rynku pod względem najważniejszych parametrów. Dowodem jest pierwsze miejsce w aż w trzech niezależnych zestawieniach kredytów online przygotowanych przez totalmoney.pl, Bankier.pl i eBroker.pl w dniu 03.04.2017. Nasza oferta charakteryzuje się niskimi kosztami i stałym oprocentowaniem, co zapewnia stabilność rat, niezależną od zmian stóp procentowych NBP.

Bankier.pl wziął po lupę kredyty udzielane całkowicie online dla klientów zewnętrznych, czyli naszą specjalność. Ofertę kredytu przez internet mają także: Bank Zachodni WBK, Orange Finanse, mBank, PKO Bank Polski, Nest Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Santander Consumer Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Getin Bank, ING Bank Śląski, jednak to właśnie my oferujemy największą kwotę.

Totalmoney.pl z kolei analizował sytuację, w której klient szuka kredytu o wysokości 35 000 zł w bankach, w których nie ma konta, a całość bez dodatkowego ubezpieczenia chce rozłożyć na 36 miesięcy. Umowę chce podpisać online, bez konieczności odwiedzenia placówki. Przy takich założeniach Inbank okazał się bezkonkurencyjny. Oprocentowanie zaproponowanego kredytu wyniosło 8,85%, natomiast prowizja 1,99%.

Ebroker.pl porównywał natomiast kredyty gotówkowe na kwotę 25 000 zł ze spłatą rozłożoną na 2 lata, udzielane osobie z bardzo dobrą historią kredytową. W tym zestawieniu także wygrał Inbank, oferując najniższą wysokość raty, prowizję i nie wymagając ubezpieczenia. Cieszy nas, że mimo niedawnego debiutu na polskim rynku, nasze produkty już zyskują ogromne uznanie ekspertów branży. Jako jedyni oferujemy kredyt w kwocie aż 50 000 złotych całkowicie online, bez potrzeby wizyty w placówce. Wszelkie formalności są ograniczone do minimum, a umowa kredytowa zawierana jest przez internet. To wygodne rozwiązanie z zachowaniem wszelkich gwarancji bezpieczeństwa – skomentował Maciej Marchewicz, który odpowiada w Inbank za ofertę kredytową.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie kredytowej